• baner.png
pod_baner

System lakierniczy detali metalowych

Technologia systemu lakierniczego opiera się na tym, że wsad (detale metalowe) jest najpierw podgrzewany przez wzbudzenie w nim indukcyjnych prądów wirowych, a gdy osiągnie żądaną temperaturę, następuje automatyczny natrysk farby.

 

Pełen proces nanoszenia powłoki lakierniczej na detale metalowe tą techniką wymaga przeprowadzenia kilkuset takich cykli, które jednak następują bardzo szybko po sobie, gdyż rozgrzanie 10-20 kg wsadu nie zajmuje więcej niż kilkanaście sekund. Kierunek przepływu ciepła jest tu odwrotny niż w technologiach tradycyjnych. Ponieważ ciepło rodzi się wewnątrz każdego pojedynczego elementu wsadu i kieruje się na zewnątrz, w czasie powlekania uzyskujemy najpierw wiązanie i utwardzenie warstwy przyściennej lakieru. To oznacza, że powłoka lakiernicza idealnie odwzorowuje fakturę danego materiału oraz że następuje całkowita eliminacja tzw. efektu skórki pomarańczowej.

 

Urządzenie nadaje się do malowania wszelkich detali metalowych. Dzięki systemowi lakierniczemu można powlekać dowolne stopy i metale przewodzące prąd elektryczny, zarówno ferromagnetyki jak nieferromagnetyki, a nawet elementy plastikowe z wsadem metalicznym i półprzewodniki.

 

box1

box2

box3


BOX4
 

Copyright © QNC 2013